„Denně  zemře  16  voličů  Miloše  Zemana“

1. 2. 2013

Tento týden mě upoutal blog jistého gentlemana, který mimo jiné tvrdí následující:

 

O Miloši Zemanovi coby příštím presidentovi rozhodlo celkem 238 117 voličů (…) Připomeňme si, že hlavní disciplinovanou kohortou voličů Miloše Zemana byli komunisté a komunistů i s nostalgickými pamětníky báječných časů před rokem 1989 stále ubývá (průměrný věk členů této strany je 70 roků a v Praze dokonce 75 roků).

 

Když spočteme průměr, ukazuje se, že každý den včetně svátků, nedělí a sobot umře 16 komunistů a potažmo 16 voličů Miloše Zemana. Zeman samotný a hlavně ty všechny další ostudy a trapasy, které ještě napáchá, způsobí záhy to, že bude trnem v oku novinářům a hlavně celé společnosti. Ty příští volby budou již směřovat docela jinam.

foto Pavel Kohout

Článek, odkud pochází citace, se nazývá Dobrá zpráva. Ano, touto dobrou zprávou je zcela bez ironie míněno, že staří lidé umírají. Vážně. Zemřel vám v poslední době někdo blízký? Takže, pokud drahý zesnulý volil Zemana, pak si utřete slzy a radujte se, neboť je to dobrá zpráva, že vás opustil.

 

Zmíněný gentleman psal o něco dříve v jiném blogovém zápisu ze dne 17. ledna 2013:

 

Máme to ve svých rukou: musíme si vybrat svou budoucnost. Chceme kráčet cestou ušlechtilosti či hulvátství? To je, oč v těchto volbách běží!

 

Gentleman, který se takto otevřeně raduje z umírání svých politických nepřátel, horuje pro ušlechtilost a odsuzuje hulvátství, je vzděláním neurolog a filosof. Profesí je docentem bioetiky na 1. lékařské fakultě UK. (Jeho jméno si můžete najít, chcete-li.)

 

Nebudu to komentovat. Pouze podotýkám, že vzhledem k věku prezidentského kandidáta, kterého pan docent na rozdíl od Zemana zbožňuje, mi tato radost přijde poněkud nemístná. Přímo nezdvořilá. Být Karlem Schwarzenbergem, měl bych z takového fanouška velmi smíšené pocity.

To ještě není konec příběhu. V pondělí jsem měl příležitost ušlechtilého docenta poznat osobně na setkání zhruba třiceti osob, které svedl do jedné místnosti jistý společný zájem. Docent si mě pátravě prohlížel drahnou dobu. Pak vznesl dotaz, zdali náhodou nejsem Klausův špeh.

 

Ne, Klausův špeh vskutku nejsem. Nejsem ničí špeh. Se čtenáři se ovšem rád rozdělím o čtenářský a osobní zážitek z radosti a ušlechtilosti, které jsem si užil tento týden.

Zeman a jeho dědictví

Zeman a jeho dědictví

Když v roce 1998 zvítězila ve volbách sociální demokracie, mnozí byli zděšeni. Já taktéž. Proboha: loni byla měnová krize, letos bankovní krize, a teď ještě Zeman? Ten děsivý socan? Emigrovat!!!

celý článek >>>

Kalouskova taktika

Kalouskova taktika

Je čas na přijetí fiskálního kompaktu? Některé evropské země se do něho nehrnou. Česko odmítlo i proto, že se premiéru Nečasovi nelíbil styl jednání: tady máte text, není třeba jej podrobně číst, hlavně podepište, honem, honem.

celý článek >>>

Pět věcí, které Karel pokazil

Pět věcí, které Karel pokazil

Kdyby Karel Schwarzenberg měl o pět procentních bodů více, byl by novým českým prezidentem. Ale nebude. Protože udělal pět zásadních chyb. Tyto chyby jej stály vítězství.

celý článek >>>

Sdílet článek | starší články

fotografie: Pavel Kohout
programování: AG25 s.r.o., 2012 - 2015
RSS
NSTAGRAM
Pavel Kohout youtube videa
GAME DOWNLOAD