Myčeši,  nešťastný  národ

17. 2. 2013

Žiji v této zemi již téměř 46 let. Za tu dobu jsem si docela zvykl, že jsem Čech. Češi mají smysl pro humor, díky čemuž je snesitelné dokonce i zdejší podnebí. Ale teď se nebudu věnovat Čechům. Budu psát o jedné národností menšině, která se mnou sdílí tuto zemi. Bohužel.

 

Aby nedošlo k omylu. Nejsem xenofob a nemám nic proti národnostním menšinám. Svět by byl jednotvárný, kdybychom byli všichni stejní. Nejsem rasista, ale jedna menšina mě nepřetržitě irituje. A to do nemalé míry. Kterou menšinu mám na mysli a proč mě štve?

 

Touto menšinou je nešťastný národ, jehož jednotící myšlenkou je sebemrskačství, nenávist k sobě samotnému a věčný pocit lítosti za skutečné i domnělé hříchy, které tento národ spáchal. Nešťastný národ jménem Myčeši.

Myčech. foto Pavel Kohout

Určitě jste se s nimi také někdy setkali. Myčech vypadá k nerozeznání od skutečného Čecha. Dokud nepromluví. Ale jakmile otevře ústa, můžete slyšet takový proud hořkosti a urážek vlastního etnika, že vás přepadne hluboká lítost doprovázená radostí - ještě štěstí, že nejsem taky Myčech!

 

Na ukázku několik typických myčeských tvrzení:

 

„Komunisti způsobili rozdíl, kterým se lišíme Myčeši třeba od Rakušáků, mnohem víc závidíme, pomlouváme, lžeme a krademe než oni.“

 

„Myčeši jsme apriori banda idiotů a podle toho si volíme svou reprezentaci.“

 

Vzpomínáte si na logický paradox Kréťana? Jak jeden Kréťan prohlásil, že všichni Kréťané jsou lháři? Když Myčeši tvrdí, že Myčeši jsou lháři, dá se mu věřit? A když Myčeši jsou banda idiotů, můžeme od nich čekat něco jiného než hlouposti?

 

„S vyhnáním svých Němců po druhé světové válce se Slovinci vyrovnali o něco lépe než Myčeši. Takže si tak nějak dokáží představit, co to znamená, když se kvůli národnosti z někoho udělá občan druhé kategorie, jako jsme to Myčeši po válce provedli našim českým a moravským Němcům.“

Ještě štěstí, že jsem Čech a nikoli Myčech. V životě jsem nevyhnal jediného sudetského Němce. Musí to být hrozný pocit, mít něco takového na svědomí. Tedy, pokud lze věřit Myčechům.

 

„Jací jsme Myčeši. Průměr, nic moc, žádní obři. Ale v korupci jsme dobří!“

 

Opět jsem rád, že nejsem Myčech. Ale to je jen začátek. Připravte se na studenou sprchu:

 

„Otupěla naše schopnost rozeznat slušnost od hulvátství, hrdinství od zbabělosti, svobodu od svévole, ctnost od udavačství. Na své „hrdiny“ jsme natolik přísní, že ve výsledku žádné kolem sebe nevidíme.“

 

Chudáci Myčeši. Češi naštěstí mají hrdinů nemálo. Masaryk, legionáři, letci v RAF, vojáci v severní Africe a v Buzuluku, parašutisté, a tak dále. Také doba poněkud novější má své hrdiny: jsou jimi například všichni, kdo v 70. letech přišli o práci kvůli nesouhlasu se sovětskou invazí.

 

„Myčeši umíme skvěle jednu věc - být vždy proti všemu - umíme kritizovat a moc dobře nám jde nesnášet vše "cizácké" co nám je "importováno" i kdyby nám to prospělo a bylo to pro nás to nejlepší.“

 

Člověk jako kdyby slyšel zvuk důtek dopadajících na Myčechovu kůži při takovémto bičování sama sebe. A dále:

 

„Co Myčeši jsme vlastně za národ? Opravdu, až na pár výjimek, které byly po zásluze potrestány, národ zbabělců, křiváků, závistivců, udavačů, kolaborantů a bezcharakterní, bezpáteřní lůzy.

Jakou prasečí radost v obyčejných lidech vzbudí jakákoli negativní zpráva, jak se slastně rochníme ve všech aférách, s jakou chutí a bez znalosti problému okamžitě odsuzujeme každého koho kdejaký idiot nařkne z čehokoli, jak slastně tleskáme, když se někdo do něčeho namočí. A paradoxně bezvýhradně věříme už odsouzeným nebo v nedaleké budoucnosti odsouzeným zločincům a korupčníkům.

 

Vlastní neschopnost si bohatě kompenzujeme permanentním nadáváním na vrchnost, ať už ji představuje kdokoli. Před sviněmi se hrbíme, na ty kdo se nám pokusili vrátit sebevědomí pliveme. Cizí úspěch z hloubi duše nenávidíme a každý kdo jej dosáhne je automaticky zloděj, lump, korupčník nebo tunelář.“

A malý myšlenkový klenot na konec:

 

„S perverzní zvrácenou zálibou nasloucháme a tleskáme všem negativistům, různým hlupákům, kteří si přímo patologicky libují v šíření blbé nálady.“

 

Nejsem rasista... ale pokud se některá menšina sama označuje za perverzní, zbabělý, udavačský, bezpáteřní, závistivý, prolhaný a nevím ještě jaký národ, pak nemám dost sil, abych jim to vyvracel.

 

Já jsem Čech a nemám potřebu se za to stydět.

Vážený pane prezidente,

Vážený pane prezidente,

se zájmem jsem četl o Vašem záměru věnovat třetinu platu na snížení státního dluhu, který se pojí s výzvou politikům a podnikatelům, aby učinili něco podobného. Moje první myšlenka byla zřejmá: ale přece již nyní platím dost!

celý článek >>>

Za jakých okolností by dotace mohly fungovat

Za jakých okolností by dotace mohly fungovat

Existuje sen o federálním evropském ministerstvu financí, které zaručí, aby moudrost všeobjímajícího Bruselu vyrovnávala výkyvy hospodářského cyklu a zajistila tak věčnou prosperitu všem.

celý článek >>>

Finanční ústava a daňové peklo

Finanční ústava a daňové peklo

Dluhová brzda prošla prvním čtením. Je pravděpodobné, že ústavní zákon o rozpočtové odpovědnosti po některých úpravách nakonec projde. Máme se radovat, že jsme nad dluhy zvítězili?

celý článek >>>

Sdílet článek | starší články

fotografie: Pavel Kohout
programování: AG25 s.r.o., 2012 - 2015
RSS
NSTAGRAM
Pavel Kohout youtube videa
GAME DOWNLOAD