Okamura  a  ti  druzí

Rád bych odpověděl na otázku, kterou často dostávám v posledních dnech. Otázka se týká hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury.

 

Tomio Okamura je jedním z mých čtenářů. Momentálně právě tím, kterého je nejvíce slyšet. Podporuje myšlenky, které jsem shrnul v knize Úsvit. Ta jej zaujala do takové míry, že se rozhodl založit hnutí. Senátor Okamura nebyl jedinou veřejně známou osobností, která četla Úsvit. Byl ovšem schopný nejrychleji reagovat.

 

Sám nejsem iniciátorem tohoto ani jiného hnutí. Nejsem ani členem. Zůstávám pouhým autorem knihy Úsvit. Psal jsem ji ovšem s cílem, aby její myšlenky byly uskutečněny. Proto jsem otevřený všem, kdo je sdílejí. Přijímám pozvání od různých organizací, počínaje skupinami aktivních občanů, přes studentské kluby až po politické strany - pokud mi to čas a práce dovolí.

 

Hned od začátku mi bylo jasné, že vůdci zavedených politických stran se nepohrnou. Asi byste také nečekali, že po vydání návrhu naprosto zásadní politické reformy vám začnou volat Bohuslav Sobotka, Miroslav Kalousek, Petr Nečas a soupeřit o vaši přízeň. Proč by to dělali? Je zřejmé, kdo těží ze špatného systému, jaký nyní je.

Po ovoci poznáte je, foto Pavel Kohout

Myšlenky knihy Úsvit nejsou patentově chráněny. Není to ani možné. Většina z nich pochází od autorů americké ústavy a jsou myšlenkovým odkazem, který patří všem. Dále jsem prostudoval ústavy řady států, úspěšných i neúspěšných, bohatých i chudých, stabilních i labilních, moderních i antických, abych se poučil, jaké prvky se osvědčily a vedly ke katastrofám, krizím a převratům. Výsledky jsou shrnuty v knize. Nejsou to mé osobní výmysly - pouze myšlenky, které obstály ve zkoušce času.

 

Pokud si voliči zhruba za rok opět zvolí „známé firmy“, nebudu ztrácet naději. Ale třeba nezvolí. Třeba lidem dojde, že takhle už to dál nejde. To se už postupně děje. Voliči chtějí změnu. Polovina dospělé populace s volebním právem nemá koho volit, tvrdí jeden průzkum.

 

Vážím si každého člověka, který si upřímně přeje změnu. Ještě více si vážím těch, kteří chtějí něco udělat.

fotografie: Pavel Kohout
2012 - 2015
RSS
NSTAGRAM
Pavel Kohout
GAME DOWNLOAD