Pravicovým  voličům

20. 10. 2013

Milí spoluobčané, kolegové, přátelé,

 

blíží se volby a mnozí z nás, pravicových voličů, propadají zoufalství. Nejenže výzkumy politických preferencí vypadají hrozivě, ale my sami mnohdy těžce řešíme otázku, koho vlastně volit.

 

Přejeme si malý, avšak dobře fungující stát s kvalifikovanými zaměstnanci. Co máme? Obludu, která žere peníze a slouží především sama sobě. Obludu, která z nás žije a přesto nám nadává do parazitů. Obludu, která zvyšuje daně, dovoluje masovou korupci a ještě ke všemu tvrdí, že to s námi myslí dobře.

Pravice k volbám, foto Pavel Kohout

Největší ponížení pro nás, pravicové voliče, však plyne z toho, že ve své velké většině jsme si tento neradostný stav způsobili sami. Zvyšování všech možných daní je dílem dvou pravicových stran, které jsme si v dobré víře zvolili v roce 2010.

 

Zde bych mohl povýšeně vyprávět, že moje ruce jsou čisté: ODS jsem volil naposledy v roce 2006 a TOP 09 naštěstí nikdy. V roce 2010 jsem volil Svobodné, stejně, jak to učiním i letos. Ale i já jsem udělal chybu. Moje chyba spočívá v tom, že jsem tehdy mlčel. Naivně jsem doufal, že ODS se polepší a že snad TOP 09 nebude tak zlá. Proto jsem před volbami nikoho příliš nechtěl ovlivňovat.

 

Tentokrát nechci udělat stejnou chybu, takže hlasitě volám:

 

Pravicoví voliči, opusťte ODS a hlavně TOP09!

 

Zdánlivě konzervativní „topka“ je ve skutečnosti naprosto cynická strana ochotná spolupracovat i s komunisty. Důkaz místo propagandy: vzpomeňte si na léto po volebním patu v roce 2006.

„Hovořili jsme o možnosti koaliční spolupráce. Byla by to menšinová vláda, která by hledala podporu napříč politickým spektrem, v případě komunistů předpokládám nějakou formu umožnění vzniku,“ uvedl Kalousek po jednání s Paroubkem 24. srpna 2006. Kalousek, tehdy ještě předseda lidovců, přitom před volbami patřil k nejhlasitějším kritikům častého společného hlasování poslanců ČSSD a KSČM.

 

Pro osvěžení paměti čtěte na novinky.cz.

Pokud by někoho zajímalo, jak se na spolupráci s levicí dívá Karel Schwarzenberg, zde je odpověď:

 

Schwarzenberg promluvil o koalici s ČSSD v reakci na otázku Týdne, zda by si uměl představit povolební spolupráci s hnutím ANO Andreje Babiše. Jediná realistická možnost vytvořit koalici je se sociální demokracií. Nikoliv s hnutím ANO. To mě nezajímá,“ řekl šéf TOP 09.

 

Je tedy ODS menší zlo? Ne, není. ODS je strana, která se podílela na všem špatném, co TOP 09 prováděla v posledních letech. Mohla to zarazit. Neudělala to. Mám stále pro ODS trochu slabost, neboť znám řadu jejích členů, kteří jsou upřímně nešťastni z politiky svých vůdců. Ty vyzývám: I vy se přidejte ke Svobodným, lépe pozdě než nikdy.

Je ale slušné opouštět potápějící se loď? Všichni známe pořekadlo o krysách, které jdou první. Dobrá, ale když je polovina Titaniku již pod vodou, co chcete dělat jiného? Být stále věrní těm, kdo Titanic nasměrovali na ledovec jménem TOP 09? To snad ne, že.

 

Při pohledu na ostatní možnosti zbývá pravicovému voliči jen jediná možnost. Jedna strana, která je ideově čistá pravice, která není zapletena do korupčních skandálů, která nemá na svědomí zvyšování daní, a která navíc není ani čerstvě založená a bez zkušeností.

 

Strana svobodných občanů je jediné logické řešení, které nutně musí vyjít pravicovému voliči jako výsledek úlohy „koho volit“.

 

Dobrá. Ale co ten nešťastný pětiprocentní práh pro vstup do sněmovny? Co když můj hlas propadne? - to je velká noční můra zodpovědných voličů.

 

Tvrdím, že váš hlas nepropadne, i když budete volit tzv. malou stranu. Proč:

  • Když nás bude dost, malá strana přestane být malou stranou.
  • I když nás třeba nebude dost, nárůst počtu hlasů oproti minulým volbám se počítá.
  • Nevolíte sněmovnu na dlouhé čtyři roky. Další předčasné volby budou možná už za dva roky nebo i dříve. Vzestup preferencí Svobodných při letošních volbách jim může otevřít cestu do Sněmovny ve volbách následujících.
  • Když se osvobodíte od manipulativní moci předvolebních průzkumů, bude vám mnohem lépe na duši. Přestanete konečně řešit problém „menší zlo“. Přestanete být poslušnou, pasivní ovečkou, kterou agentury vedou bez problémů do patřičného chlívečku. Stanete se člověkem, který rozhoduje o vlastním osudu. Bude se vám lépe dýchat a lépe dařit - vyzkoušeno v praxi!

Každý z nás má jen jeden volební hlas, ale tím naše síla nekončí. Sdělte tuto výzvu ostatním. Pošlete to dál. V nejbližších volbách beztak zvítězí levice, takže nemáme co ztratit. Můžeme jen získat: pokud ve sněmovně konečně usednou zástupci skutečné pravice. Ve srovnání s podvodníky, kteří se za pravici jen vydávají z taktických důvodů, by to byla obrovská změna k lepšímu.

 

S pozdravem

 

Pavel Kohout

 

PS: Pošlete to dál!

Ovce? Už stačilo..., foto Pavel Kohout

Ovce? Už stačilo..., foto Pavel Kohout

VOLTE SVOBODNÉ, ŘEKNĚTE TO SVÝM PŘÁTELŮM, NEVZDÁVEJTE SE!!!

VOLTE SVOBODNÉ, ŘEKNĚTE TO SVÝM PŘÁTELŮM, NEVZDÁVEJTE SE!!!

Kvíz: strany v jedné větě

Kvíz: strany v jedné větě

Jen tak, pro relaxaci. Poznáte kterou stranu charakterizuje která věta?

celý článek >>>

Koncert pro Svobodné

Koncert pro Svobodné

Koncert pro Svobodné na NÁMĚSTÍ REPUBLIKY překonal očekávání, děkujeme všem kteří přišli, neboť v případě ohrožení se pasivita rovná zbabělosti.

celý článek >>>

Nobelova cena a teorie síly

Nobelova cena a teorie síly

Tři přeběhlíci mají přesně stejnou mocenskou váhu jako levice a pravice s 99, případně 98 poslanci.

celý článek >>>

Sdílet článek | starší články

fotografie: Pavel Kohout
programování: AG25 s.r.o., 2012 - 2015
RSS
NSTAGRAM
Pavel Kohout youtube videa
GAME DOWNLOAD